Jubileusz 100-lecia Orkiestry OSP Kwiatkowice

 (link otworzy duże zdjęcie)

W niedzielę 17.06.2018 w Kwiatkowicach miała miejsce piękna uroczystość świętowania 100-lecia powstania Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwiatkowicach.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele parafialnym w Kwiatkowicach, następnie uroczystym przemarszem uczestnicy przeszli do parku w Kwiatkowicach, gdzie odbyła się oficjalna część obchodów 100-lecia orkiestry, która została rozpoczęta uroczystym odegraniem Hymnu Polski przez Orkiestry uczestniczące w obchodach, tj. przez Orkiestrę z Kwiatkowic, Lutomierska oraz Dalikowa. Uroczystość uświetniły delegacje wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Wodzierady z pocztami sztandarowymi o oraz delegacja ZOG ZOSP Wodzierady.

W trakcie uroczystości Posłowie na Sejm RP Piotr Polak, Paweł Bejda i Tadeusz Woźniak w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczyli na ręce Prezesa Orkiestry Dętej OSP Kwiatkowice druha Władysława Tomczyka i kapelmistrza Dariusza Kossakowskiego przyznaną Orkiestrze Odznakę Honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Z kolei Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorota Ryl wręczyła Odznakę Honorową "Zasłużony dla Województwa Łódzkiego". 

Orkiestra Dęta OSP Kwiatkowice otrzymała też tegoroczny Kwiat Kultury, nagrodę kulturalną gminy Wodzierady. Została ona wręczona przez kapitułę oraz Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Witolda Stępnia.
Ponadto Zbigniew Chabielski Wiceprezes Zarządu Łódzkiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr wręczył odznaczenia związkowe wielu członkom orkiestry. 
Życzenia dla orkiestry składali też licznie przybyli zaproszeni goście z parlamentu, województwa, delegatury NIK, Archidiecezji Łódzkiej, powiatu, sąsiednich gmin a także samorządu gminnego i stowarzyszeń z terenu gminy Wodzierady.
Na zakończenie oficjalnej części obchodów uroczystości Orkiestra podziękowała również osobom, które przyczyniają się do jej rozwoju, wręczając im skromne upominki.

Jubileusz 100-lecia Orkiestry swoimi występami uświetnili:

  • Kapela Folklorystyczna „Ozorkowianie” ,
  • Orkiestra Dęta OSP Kwiatkowice – Jubilatka,
  • Zespół Śpiewaczy „Kwiaty Polne”,
  • Orkiestra Dęta GOK w Lutomiersku,
  • Orkiestra Dęta OSP Dalików.

Zachęcamy do zapoznania się z rysem historycznym Orkiestry do pobrania:

HISTORIA ORKIESTRY 100 - LECIE

Opublikowano: 18 czerwca 2018 14:31

Kategoria: Aktualności

100-lecie Orkiestry OSP Kwiatkowice - 17.06.2018

Załączniki:

HISTORIA ORKIESTRY 100 - LECIE [75.37 KB]

Wyświetleń: 713

Gmina Wodzierady

Realizacja: IDcom-jst.pl