PARAFIALNE OBCHODY DNIA STRAŻAKA

 (link otworzy duże zdjęcie)

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Wodzierady w roku bieżącym swoje święto strażackie tradycyjnie rozpoczęły mszą świętą w intencji strażaków w swoich parafiach.

W dniu 3 maja 2018 roku OSP Kwiatkowice i OSP Wola Czarnyska po mszy świętej w kościele parafialnym w Kwiatkowicach  przy asyście Orkiestry Dętej udali się na cmentarz parafialny. Następnie delegacje złożyły kwiaty przy obelisku upamiętniającym poległych w II wojnie światowej. Po złożeniu kwiatów , zaproszeni goście złożyli wszystkim strażakom życzenia i podziękowania za trud i zaangażowanie w działaniach ratowniczo – gaśniczych. Gospodarzem uroczystości była jednostka OSP Kwiatkowice. Całą uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwiatkowicach.

W tym samym dniu jednostka OSP Zalesie uczestniczyła w obchodach parafialnych, uczestnicząc w mszy świętej w Wrzeszczewicach. Gospodarzem uroczystości była jednostka OSP Zalesie.

W dniu 6 maja 2018 roku strażacy z OSP Chorzeszów i OSP Wodzierady wraz z pozostałymi jednostkami OSP z parafii Mikołajewice obchodzili swoje święto. W intencji strażaków została odprawiona msza święta. Gospodarzem uroczystości była jednostka OSP Wodzierady. W święcie uczestniczyła Orkiestra Dęta OSP Kwiatkowice i zaproszeni goście przez gospodarza uroczystości.

Również w dniu 6 maja br. jednostka OSP Przyrownica uczestniczyła w obchodach parafialnych Dnia Strażaka wraz z pozostałymi jednostkami parafii Małyń w uroczystej mszy świętej. Po mszy świętej wszystkie jednostki OSP udali się do siedziby gospodarza uroczystości.

Opublikowano: 09 maja 2018 13:08

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 319

Gmina Wodzierady

Realizacja: IDcom-jst.pl