Historia Ludowego Klubu Sportowego w Kwiatkowicach.

lzs_kwiatkowice_01.jpg [302x189]
Drużyna z 1986 r.
Początek powstania Ludowego Klubu Sportowego w Kwiatkowicach datuje się na marzec 1971 r. Zespół powstał z inicjatywy miejscowej młodzieży a na czele zarządu stanął prezes Pan Roman Adamczyk. W początkowym okresie działalności organizowano głównie mecze towarzyskie z pobliskimi miejscowościami. W 1977 r. wybrano nowy zarząd, którego prezesem został Pan Andrzej Michalak. Mecze rozgrywano na boisku w Puczniewie. W 1983 roku znów nastąpiły zmiany w zarządzi. Prezesem zostaje Pan Adam Szymański. Drużynie różnie się wiodzie. Pierwsze znaczące trofeum wywalczyli w 1987 r. zdobywając mistrzostwo swojej klasy i awans do klasy B. Niestety rok 1989 dla drużyny seniorów okazuje się pechowy. Zostaje wycofana z rozgrywek. Po mozolnych treningach w 1992 r. drużyna znowu próbuje swych sił w rozgrywkach seniorów. Tym razem pełen sukces. Drużyna szybko awansuje z klasy C do klasy B a potem już do klasy Okręgowej. Trenerem drużyny w tym czasie jest Pan Roman Frank. Od 1994 roku po dziś dzień drużyna walczy w rozgrywkach klasy Okręgowej. W 1995 r. w drużynie znowu zmiany. Trenerem seniorów zostaje Pan Antoni Dąbrowski. Rok 2000 to pasmo wielu sukcesów zespołu. W styczniu drużyna zdobywa mistrzostwo Powiatu Łaskiego w Halowej Piłce Nożnej. Miesiąc później na Halowych Mistrzostwach Ziemi Sieradzkiej w Piłce Nożnej drużyna uplasowała się na czwartym miejscu. Największym sukcesem było pokonanie RKS Rychłocice i tym samym wywalczenie Pucharu Polski OZPN Sieradz. Zespół awansował do rozgrywek centralnych Pucharu Polski. W rundzie wstępnej pokonali na własnym boisku drużynę Raków II Częstochowa. Jednak w I rundzie szczebla centralnego Pucharu Polski wylosowali czołową drużynę II ligi KSZO Ostrowiec Świętokrzyski no i niestety spotkanie zakończyło się przegraną kwiatkowickiej drużyny. Należy jednak przyznać, że sukces, jaki osiągnęli w 2000r. ma podwójne znaczenie. LKS Kwiatkowice to jedyna wiejska drużyna, która wywalczyła Puchar Polski, a dodatkowo dotarła do szczebla centralnego.

Kwiatkowicki klub słynie nie tylko z piłki nożnej. Odnieśliśmy również sukcesy w kulturystyce oraz w sekcji szachowej. Ta ostatnia została zawiązana w 1978 r. z inicjatywy Janusza Maciaszka. Największym sukcesem zespołu było zdobycie wicemistrzostwa klasy A oraz zajęcie II miejsca w drużynowym turnieju "O Złotą Wieżę" województwa sieradzkiego w 1982 r.

Sekcja kulturystyki powstała w 1987 r. z inicjatywy Pana Jarosława Gabrysiaka. Początkowo sportowcy ćwiczyli na sprzęcie Pana Gabrysiaka, a zbiegiem czasu klub zakupił własny sprzęt. Zawodnicy brali udział w zawodach organizowanych przez Radę Główną Zrzeszenia LZS. Perłą sekcji był Pan Gabrysia, który zajął III miejsce w zawodach kulturystycznych "Herkules Wsi" w kategorii powyżej 90 kg i zdobył tytuł wicemistrza Polski LZS na I Mistrzostwach Zrzeszenia LZS. Od 1992 r. zawodnicy uczestniczą w zawodach organizowanych przez Radę Główną Zrzeszenia LZS. Obecnie członkowie klubu oraz miejscowa społeczność korzysta z siłowni głównie rekreacyjnie.

Opis do zdjęcia:

Od lewej stoją: Szymański Jerzy, Łuczak Roman, Szymczyk Stanisław, Grabowski Ryszard, Pawlak Jerzy, Mielczarek Jacek, Gabrysia Jarosław, Grabowski Krzysztof, Szymański Adam.

Od lewej klęczą: Plebański Wiesław, Kaczmarek Jan, Baczyński Ryszard, Baczyński Wiesław, Manios Zbigniew, Grabowski Jarosław.


Powyższy artykuł powstał dzięki uprzejmości Pana Adama Szymańskiego.

Gmina Wodzierady

Realizacja: IDcom.pl