V Festiwal Zespołów Śpiewaczych i Kapel

 (link otworzy duże zdjęcie)

Już piąty raz z rzędu wypełniona sala OSP w Kwiatkowicach oklaskiwała wykonawców Festiwalu Zespołów Śpiewaczych i Kapel „Gdzie radość i szczęście spotyka się w piosence”. Tym razem gościliśmy Zespół „Leśnianki” z Brójec, „Łanięckie Słowiki z Łaniąt, „Małyńskie Nutki” z Małynia, Zespół „Kaliny” z Ralewic, Kapelę „Ozorkowianie” z Ozorkowa, „Kwiaty Polne” i Orkiestrę Dętą OSP z Kwiatkowic.

            Przed występami zespołów uroczyście wręczono „Kwiat Kultury”. To zaszczytne Wyróżnienie z rąk Przewodniczącego Kapituły Pana Andrzeja Gila i Pani Renaty Szafrańskiej Wójta Gminy Wodzierady otrzymał w tym roku poeta – Pan Wiesław Bystry. Od wielu lat Pan Wiesław opisuje w swych utworach uroki wiejskiego życia, przyrodę, przemijający czas, trud gospodarza. Twórca jest wnikliwym obserwatorem naszego życia społecznego i relacji międzyludzkich. Zawsze z dumą podkreśla przywiązanie do swej ukochanej Przyrownicy. Odbierając Wyróżnienie Pan Wiesław podziękował z właściwym sobie humorem, jakżeby inaczej, wierszem przygotowanym specjalnie na tę uroczystość.

            Podczas występów wszystkich zespołów i kapel publiczność dobrze się bawiła, klaszcząc i podśpiewując . Niezwykle miłym i symbolicznym akcentem Festiwalu był wspólny występ Zespołu „Kwiaty Polne” i Orkiestry Dętej OSP z Kwiatkowic. Prezentowany utwór „Jesteś szalona” śpiewała cała sala. Oficjalna część spotkania zakończyła się podziękowaniem wykonawcom przez Panią Wójt Renatę Szafrańską i wspólnym zdjęciem.

            Na Sali dalej słychać było muzykę i śpiew, a wykonawców (często spontanicznych) przybywało. Śpiewano i muzykowano przy stołach biesiadnych. Poczęstunek przygotowany przez członków Zespołu „Kwiaty Polne”, tańce, śmiech i zabawa sprawiły, że publiczność i zaproszeni goście dobrze się bawili.

Roman Frank


Galeria zdjęć dostępna na stronie GOKiS pod linkiem: V Festiwal Zespołów Śpiewaczych i Kapel

Opublikowano: 10 listopada 2017 07:14

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 528

Gmina Wodzierady

Realizacja: IDcom-jst.pl