Zmiany w systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt

 (link otworzy duże zdjęcie)

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje rolników, że zmieniły się przepisy dotyczące identyfikacji i rejestracji zwierząt. Od 18 października 2016 r. rolnicy posiadający zwierzęta gospodarskie muszą stosować się do nowych zasad i dokonywać corocznie spisu zwierząt.

Według nowych przepisów posiadacz zwierzęcia gospodarskiego (bydła, owiec, kóz, świń) zobowiązany jest do dokonania spisu zwierząt przebywających w siedzibie stada conajmniej raz na 12 miesięcy, nie później jednak niż w dniu 31 grudnia danego roku. Ustalone podczas spisu liczba i numery identyfikacyjne zwierząt rolnik przekazuje w ciągu 7 dni od dokonania spisu do biura ARiMR. 

W związku ze zmianą ustawy o systemie IRZ, zmianie ulega sposób wypełniania dotychczasowych druków dotyczących świń oraz sposób znakowania świń. Jednocześnie informuję, że na stronie internetowej ARiMR jest umieszczona instrukcja wypełniania formularzy systemowych dla gatunku świnie w wersji elektronicznej, zaś wersja papierowa instrukcji jest udostępniona w punkcie obsługi klienta i punkcie informacyjnym w Biurze Powiatowym ARiMR.

 

Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku. 

Opublikowano: 14 grudnia 2016 09:12

Kategoria: Aktualności

Załączniki:

Instrukcja wypełniania formularzy systemowych [1.21 MB]

Wypełnienie SPISU STANU STADA [370.59 KB]

Informacja [1.33 MB]

Spis stanu [72.88 KB]

Wyświetleń: 1487

Gmina Wodzierady

Realizacja: IDcom.pl