Obchody Narodowego Święta Niepodległości

 (link otworzy duże zdjęcie)

11 Listopada to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu polskiej historii, ponieważ Polska na stałe zaistniała na mapie Europy i Świata. W tym dniu obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Ojczyzny, którą celebrował ks. proboszcz Parafii pw. Świętego Mikołaja i Świętej Doroty w Kwiatkowicach.
Dziękujemy uczniom, nauczycielom i dyrekcji ZS w Kwiatkowicach za interesujący występ patriotyczno-religijny. W uroczystości aktywny udział wzięli strażacy Zarządu Gminnego OSP jak i przedstawiciele jednostek OSP z Kwiatkowic i Woli Czarnyskiej reprezentując sztandar gminny. Strażacy z OSP w Chorzeszowie aktywnie uczestniczyli w mszy świętej  parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mikołajewicach. Dziękujemy Orkiestrze Dętej z OSP Kwiatkowice za wykonanie pieśni patriotycznych. Dalsza część obchodów miała tradycyjnie sportowy charakter, bowiem jak co roku Dyrektor GOKiS-u zorganizował „Bieg Niepodległości” na trasie Wodzierady – Kwiatkowice. Następnie młodzież z terenu Gminy Wodzierady złożyła kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Bardzo pozytywnie nastraja fakt,  iż tak liczna grupa dzieci i młodzieży postanowiła uczcić tych, którzy polegli za Ojczyznę.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tegorocznego Święta Niepodległości oraz mieszkańcom za aktywny udział. 

Opublikowano: 14 listopada 2017 10:15

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 420

Gmina Wodzierady

Realizacja: IDcom-web.pl