OBCHODY DNIA STRAŻAKA W GMINIE WODZIERADY

 (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 30 kwietnia 2017 roku uroczyste obchody Dnia Strażaka rozpoczęły jednostki OSP Wola Czarnyska i OSP Kwiatkowice mszą świętą w intencji strażaków w kościele parafialnym w Kwiatkowicach.

Następnie delegacje uczestniczące w uroczystości złożyły kwiaty na cmentarzu parafialnym przy obelisku upamiętniającym poległych w II wojnie światowej.

Na placu przed strażnicą OSP Wola Czarnyska  zaproszeni goście złożyli wszystkim strażakom życzenia i podziękowania za zaangażowanie społeczne i działalność bojową. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta z OSP Kwiatkowice.

Gospodarzem uroczystości była jednostka OSP z Woli Czarnyskiej.

W tym samym dniu  jednostka z OSP w Przyrownicy wraz z pozostałymi jednostkami z Parafii Małyń rozpoczęły obchody  święta strażackiego mszą świętą. Następnie udali się do siedziby gospodarza uroczystości.

W dniu 3 maja 2017 roku swoje święto obchodzili strażacy z Chorzeszowa i Wodzierad wraz z pozostałymi strażami z parafii Mikołajewice. W tej intencji została odprawiona  msza święta dla wszystkich strażaków uczestniczących w obchodach. Gospodarzem uroczystości była jednostka OSP z Chorzeszowa. W święcie uczestniczyli zaproszeni goście przez gospodarza uroczystości.

Jednostka z OSP Zalesie uczestniczyła w obchodach parafialnych dnia 3.05.2017roku, rozpoczynając uroczystość mszą świętą w kościele parafialnym we Wrzeszczewicach. Gospodarzem uroczystości była jednostka OSP z Wrzeszczewic.

Opublikowano: 05 maja 2017 11:07

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1032

Gmina Wodzierady

Realizacja: IDcom-web.pl