Dzień sołtysa w Gminie Wodzierady

 (link otworzy duże zdjęcie)

Dnia 10 marca 2017 r. w Urzędzie Gminy Wodzierady odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Sołtysa”, święto Gospodarza i Opiekuna wsi.  Wójt  Gminy Wodzierady Renata Szafrańska wraz z Przewodniczącym Rady Andrzejem Gilem, zaprosili na kameralne spotkanie sołtysów z terenu gminy. Na uroczystość przybyli także starosta łaski Teresa Wesołowska oraz dzielnicowy KP Policji w Łasku sierż. szt. Bartosz Felcenloben.

Wójt gminy pogratulował wszystkim sołtysom licznych sukcesów i działań na rzecz rozwoju Gminy Wodzierady. Podziękował również za rzetelnie wykonywaną pracę, poświęcenie prywatnego czasu na rzecz budowania wspólnoty lokalnej oraz złożył życzenia zdrowia, satysfakcji z wykonywania codziennych obowiązków, życzliwych relacji z mieszkańcami oraz wszelkiej pomyślności.

Po oficjalnych przemowach i gratulacjach uczestnicy Dnia Sołtysa przy kawie i słodkościach rozmawiali o sprawach istotnych dla życia mieszkańców wsi.              

 Ponadto w dniu 11.03.2017 r. Pani Wójt wraz z sołtysami:

  1. Panią Haliną Andrzejczak – Sołtys Sołectwa Chorzeszów,
  2. Panią Małgorzatą Mikołajewską – Sołtys Sołectwa Magnusy,
  3. Panem Krzysztofem Saładaj – Sołtys Sołectwa Hipolitów,
  4. Panem Romanem Łuczak - Sołtys Sołectwa Wandzin

wzięli udział w Wojewódzkim Dniu Sołtysa w Starostwie Powiatowym w Poddębicach.
W Wojewódzkim Dniu Sołtysa uczestniczyli sołtysi z 10 powiatów woj. łódzkiego. Marszałek województwa Witold Stępień z Przewodniczącym Sejmiku Markiem Mazurem, Wicemarszałkami Jolantą Zięba – Gzik i Joanną Skrzydlewską oraz Prezesem Stowarzyszenia Sołtysów Janem Tobiasz złożyli przybyłym gościom życzenia oraz wręczyli każdemu z uczestników koszulkę z napisem „sołtys” na plecach i historyczną odznaką z przodu t-shirtu.

Opublikowano: 13 marca 2017 16:29

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 637

Gmina Wodzierady

Realizacja: IDcom-web.pl